Srebro koloidalne – właściwości

O właściwości srebra koloidalnego trwa spór, który jest prawdopodobnie nie do rozstrzygnięcia. Ci, którzy chcą wierzyć, że ten minerał ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i wirusobójcze, zapewne tak będą uważać bez względu na wszystko. Ci, którzy uważają, że ten suplement diety nie jest wart funta kłaków, a w najgorszych przypadkach może co najwyżej wyrządzić użytkownikom krzywdę, nie będą chcieli słuchać argumentów drugiej strony.

Rola w ludzkim organizmie

W naszym organizmie nie ma dużych ilości tego szlachetnego minerału. Dla jednych jest to dowód na to, że wcale go nie potrzebujemy, a nasze ciało nie jest przystosowane do jego przyswajania. Dla miłośników właściwości tego suplementu diety jest to dowód na to, że dzięki jego zastosowaniu możemy uzupełnić niedobory pożytecznych substancji mineralnych, których na co dzień nam brakuje, oraz oczyścić organizm.

Jakie są właściwości srebra koloidalnego?

Jest to roztwór tego minerału w wodzie destylowanej (czasem nazywa się go srebrną wodą lub wodą srebrzaną). W trakcie jego wytwarzania wytrącane są jego naładowanie elektrycznie cząsteczki, dzięki czemu preparat jest dobrze absorbowany przez nasz organizm i skutecznie się po nim porusza. Kluczem do prozdrowotnych właściwości tego suplementu diety są właśnie jonizatory.

Jego zwolennicy uważają, że jest naturalnym antybiotykiem. Badania naukowe cytowane przez jednych, a kwestionowane przez drugich, łączą ten minerał koloidalny z ponad 600 bakteriami, grzybami, szkodliwymi drobnoustrojami i wirusami, na które ma negatywny wpływ. Dzieje się tak ponieważ działa jak katalizator, który odcina niekorzystne dla zdrowia mikroorganizmy od ważnego dla ich istnienia enzymy. To powoduje ich eliminację z organizmu.

Nie przypadkiem bywa składnikiem mydeł, kremów i innych kosmetyków – ma właściwości antybakteryjne i grzybobójcze.

Ten kontrowersyjny suplement diety ma także działanie przeciwzapalne, które wykorzystywane jest przy problemach skórnych (np. trądzik), ale również chorobach układu oddechowego, moczowego oraz pokarmowego. Co prawda jest inaczej stosowany na problemy skórne, problemy żołądkowe czy infekcje górnych dróg oddechowych, ale może być równie skuteczny. Przeczytaj o tym, jak stosować srebro kolodalne.

Zagrożenia

Czy ten minerał koloidalny jest bezpieczny? Warto udać się po poradę do lekarza rodzinnego oraz bezwzględnie przestrzegać zaleceń producentów tego prozdrowotnego specyfiku. Nasz organizm niezbyt dobrze toleruje jego nadmiar – w przypadkach skrajnie nieodpowiedniego dawkowania może wystąpić u pacjentów uciążliwa choroba skóry srebrzyca, siwienie włosów, a także problemy z nerkami i wątrobą.

Co jeszcze warto wiedzieć o właściwościach wody srebrzanej?

W Stanach Zjednoczonych może być sprzedawana wyłącznie jako suplement diety bez jasno określonych zastosowań w konkretnych dolegliwościach. Wzięło się do z braku naukowych dowodów na jego skuteczność w medycynie. Warto korzystać z preparatów najwyższej jakości i sprawdzonych producentów, a także konsultować swoje kuracje z lekarzem lub innym specjalistą.